E-shop O nás Kontakty

Šungit

Šungit je hornina pocházející ze severozápadního Ruska, z oblasti Karélie, kde je její nejvýznamnější náleziště. Je to po diamantu, grafitu (tuze) a grafenu čtvrtá forma existence uhlíku.

Zkoumáním v laboratoři bylo zjištěno, že šungit obsahuje takzvané Fullereny, což jsou molekuly čistého uhlíku složené ze šedesáti atomů v pravidelném uspořádání. Tato hornina se běžně na Zemi nevyskytuje. V laboratoři byl fulleren vyroben za podmínek, které jen těžko mohly být v přírodě přirozeně splněny. Šungit se nachází pouze v místech pádu mimozemských asteroidů.

Takže díky schopnosti fullerenů slučovat se s organickými radikály i s velkým množstvím anorganických prvků má šungit celou řadu léčivých účinků.

Nejdůležitější účinky šungitu:

1. Dezinfikuje a čistí vodu

Díky svému složení pohlcuje a váže na sebe těžké kovy, chlor, železo, ale také organické sloučeniny, mikroby, bakterie. Dále obohacuje vodu stopovými prvky, upravuje její energetické vlastnosti, nabíjí ji.

2. Eliminuje škodlivé vlastnosti EMP záření

Šungit má velice silné schopnosti pohlcovat škodlivé složky vysokofrekvenčního elektromagnetického záření (pro wifi sítě, mobilní telefony, televizní a rádiové signály, atd.), tak zvaný oxidační stres z EMP záření. Odstraňuje škodlivé účinky těchto záření na živý organismus. Nejedná se tedy o znemožnění funkčnosti elektrických přístrojů ale pouze o pohlcování jemných bioenergií vysokofrekvenčního pole, které jsou pro zdraví škodlivé. Funguje také dobře při rušení škodlivých geopatogenních zón.

3. Šungit je silný antioxidant

Šungit je silným antioxidantem, Antioxidanty jsou látky, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Neutralizují škodlivé volné radikály a chrání tak tělo před oxidačním poškozením. Chrání buňky před působením volných radikálů tím, že se na ně naváží a neutralizují jejich aktivitu.

Příprava šungitové vody

Šungitovou drť důkladně propláchněte vodou. Poté vložte šungitovou drť do čisté kameninové nebo skleněné nádoby. Zalijte vodou z vodovodu. Na 100g drti přijde cca 1 l vody. Již po 30 minutách má šungit ve vodě výrazně baktericidní účinek. Po 12 hodinách je jeho účinek nejvýraznější. Nenechávejte vodu na šungitu déle jak 72 hodin. Po propláchnutí můžete šungit použít znovu pro přípravu čerstvé vody. Takovým způsobem lze drť používat cca 5 měsíců. Poté se doporučuje použít drť čerstvou.

Některé studie, dokumentující vlastnosti šungitu

Výzkum v odchovně drůbeže

Výzkum ve Státním ústavu biofyziky v rámci Ministerstva zdravotnictví Ruské federace ohledně působení šungitu na odstranění škodlivé složky elektromagnetického záření.

Tuto obzvláště důležitou vlastnost šungitu názorně dokládá jeden experiment, který probíhal v nedávné době v Rusku. Uvedený experiment byl prováděn v odchovně drůbeže, ve které vědci po dobu 21 dnů sledovali tři inkubátory, z nichž každý obsahoval 98 slepičích vajec. Doprostřed prvního inkubátoru ruští vědci položili mobilní telefon v pohotovostním režimu. V druhém inkubátoru se nacházel další mobilní telefon v  pohotovostním režimu, který však byl položen na šungitové destičce. Třetí inkubátor sloužil jako kontrolní a používal se běžným způsobem. Po uplynutí 21 dnů byla v kontrolní skupině zaznamenána úmrtnost 11,2%. V inkubátoru s nechráněným mobilním telefonem se vylíhlo pouze 21 kuřat - což znamená úmrtnost 79,42%! V inkubátoru s mobilním telefonem, který byl opatřen Šungitovou ochranou, byla zaznamenána úmrtnost 10,5%.

Podobný experiment prováděli ve Francii vědci z Imunologické a parazitologické laboratoře Univerzity v Montpellieru, avšak bez použití šungitu. Měřili při něm pouze škodlivé účinky elektromagnetického záření z mobilních telefonů (bez šungitové ochrany). Výsledky jejich měření škodlivých účinků tohoto záření byly přibližně stejné jako výsledky zmíněného ruského experimentu.

Zdroj: MARTINO, Regina. Šungit kámen života: ochrana, léčení a detoxikace. Přeložil Ondřej SKÁLA. Olomouc: Fontána, 2016. ISBN 978-80-7336-827-2.

Studie antioxidačních, cytotoxických a adsorpčních vlastností

Studie antioxidačních, cytotoxických a adsorpčních vlastností Karelského šungitu fyzikálně-chemickými metodami. (A Study of the Antioxidant, Cytotoxic Activity and Adsorption Properties of Karelian Shungite by Physicochemical Methods).

Červenec 2021, Publikováno v National Institutes of Health – National Library of Medicine

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8301057/

Citace ze závěru vědecké zprávy: „Šungit najde široké praktické uplatnění v mnoha odvětvích vědy a průmyslu; konkrétně šungit lze použít jako alternativu k aktivnímu uhlí – přírodnímu minerálnímu absorbentu pro čištění vody. Mikroprvky a biologicky aktivní složky přítomné v šungitu určují jeho sorpci, antioxidační vlastnosti a vlastnosti zvyšující extrakci aktivních látek, které vážou volné radikály a mají toxický účinek na buněčné linie. Kromě toho může být díky svým antioxidačním vlastnostem použit jako prostředek pro konzervaci.“

V případě, že byste si rádi pořídili šungitovou drť pro úpravu pitné vody, můžete si ji objednat prostřednictvím našeho e-shopu zde.

Přejeme Vám krásné dny.

Váš BEAUTIFUL DAYS


24.01.2024