E-shop O nás Kontakty

Ovoce a zelenina - velký pomocník v péči o vlasy a pokožku

Kdysi dávno když jsme začali přemýšlet jak vyrobit ty nejlepší produkty pro naše zákazníky došli jsme na základě našich dlouholetých zkušenosti k závěru, že bez kvalitní stravy a duševní pohody Vám žádný zázrak nepomůže. Bez používání přírodní čisté kosmetiky to jistě nejde, ale není to jen o kosmetice.

Základ je strava, která Vám pomůže k udržení krásné bezproblémové pokožky a také má velký vliv na kvalitu vlasů. Určitě má na nás vliv i genetická výbava, ale dlouhodobou kvalitní stravou jí můžeme trochu ovlivnit. Důležitou roli hraje klid, pohoda a život bez stresu.

Tady pozor, pokud dodržíte správné stravování a život bez stresu a budete používat kosmetiku plnou chemie, tak Vám vaše pleť i vlasy ukáží, že se jim to nelíbí (suchá pokožka, aknózní, exematická, suché lámavé vlasy, mastné vlasy a vlasy které vypadávají).

Máme pro Vás pár tipů jek hýčkat svoje vlasy i pokožku.

Maliny

Dodávají vlasům lesk a zesilují je.

Maliny obsahují biotin a tento vitamín krásy z komplexu vitamínu B, obsahuje síru, která je důležitá pro zdravý vzhled kůže, nehtů a vlasů. Člověk si vyrábí biotin sám ale pouze při zdravé střevní flóře. Převážnou část této životně důležité látky totiž produkují bakterie. Časté užívání antibiotik ničí bakterie ve střevech a to se projeví na naši kůži i vlasech.

Angrešt

Podporuje růst vlasů a tvorbu zdravé kůže.

Hrách

Posiluje vlasy a zdravé tkáně.

Mrkev

Pečuje o hezkou pleť, podporuje růst vlasů i nehtů.

Správná mrkev má tuhé buněčné stěny, z nichž tělo dokáže přeměnit na vitamín A jen čtvrtinu betakarotenu. Při vaření se stěny buněk narušují a pokud vařenou mrkev podáváme jako součást jídla obsahující tuk, dokáže tělo vstřebávat betakarotenu víc než polovinu.

Kedlubny

Posilují vlasy i kůži.

Růžičková kapusta a červená řepa

Přináší vlasům lesk a pružnost.

Celer

Živiny pro zdravou kůži i vlasy.

Kupujte si pouze kvalitní potraviny. Pokud máte možnost, vypěstujte si je nebo si jen zajděte do lesa na maliny, borůvky a ostružiny. Přejeme Vám krásné relaxační léto plné přírodních dobrůtek.

Váš BD-Beautiful days

15.8.2019